Eseménynaptár

Január 2018
H K Sz Cs P Szo V
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31

Közösségi játék

A marosvásárhelyi, Bolyai-téri Unitárius Egyházközség Dersi János-termében, a közösség tagjait látogatta meg a MATRISZ.

 

nepujsagMinden asztalnál más-más társasjáték várta a kicsiket és nagyokat augusztus 13-án, amikor az Unitárius Egyházközség meghívására, a Bolyai-téri Dersi János-terembe látogatott el a MATRISZ, társasjáték-gyűjteményével együtt. Ez a sokadik ilyen alkalom volt már, hiszen az unitárius közösség gyakran összeül az egyesület tagjaival játszani, ezzel is erősíteni a közösséget, kellemesen eltölteni egy délelőttöt.

Csucsák István, a MATRISZ elnöke ezúttal is hangsúlyozta, céljuk a társasjátékok megismertetése a gyerekekkel, egy a számítógépektől és televíziótól távoli 'játékvilág' bemutatása. Ez a magánytól a társaságba mozdítja el a gyerekeket és bekapcsolja a tágabb közösségekbe is.

 

A nap során a résztvevők többek között kipróbálhatták a hazai fejlesztésű SIXMA-KING logikai játékot, a királyválasztó játékot, a megfigyelőképességet fejlesztő valamint a szó- és kvízjátékokat is. A marosvásárhelyi unitárius közösség további játéknapok szervezését tervezi a MATRISZ-szal közösen.

Fotó: e-nepujsag.ro